מיניות האישה- קבלה והתמודדות.

תלות רגשית אישה

בנות רבות מרגישות כי במקום שתקופת ההתבגרות תהיה בעבורן התקופה הכי יפה בחיים, היא הופכת להיות סיוט אחד ארוך ומתמשך.

תקופת גיל ההתבגרות היא תקופה לא פשוטה, בגיל זה מתחילים להתרחש שינויים פיזיולוגיים, וכן שינויים נפשיים, החשובים לא פחות, ומשפיעים עלינו ועל מצב הרוח שלנו.

גיל ההתבגרות מתחיל בדרך כלל באזור גיל עשר ומסתיים אצל רוב הבנות באזור גיל שמונה עשרה, כמובן עם שונות מאחת לאחת. לאורך תקופה זו מתרחשים תהליכים מקבילים של גיבוש ועיצוב הזהות העצמית, כלומר האישיות שלנו והזהות המינית. ככל שנהיה מודעות יותר לשינויים הפנימיים, הרגשיים והפיזיים שלנו, כך ההתגבשות הנפשית והאישיותית תהיה חזקה וטובה יותר לחיים בעתיד. על כן, חשוב שנלמד על שינויים אלה ועל מה שקורה לנו בפנים על מנת לצמוח לנשיות בריאה ומלאת שמחת חיים.

בגילאים אלה, הגוף הנשי גדל ומתפתח בקצב מהיר. מתחילה צמיחת שערות בבית השחי ובאזורים אינטימיים, החזה מתחיל להתפתח וכן הפרשות מהנרתיק שמלוות לעיתים בריח לא נעים (מומלץ להשתמש במגן תחתון לספיגה). מיותר לציין את החצ’קונים (הפצעונים) שצצים ללא הזמנה בכל מיני מקומות בפנים (את אלה מומלץ לזכור לא לפוצץ אחרת הן ישאירו צלקות).

גם המבנה הפיזי של הגוף משתנה.ישנה התרחבות של הירכיים ועמן הכתפיים. לפעמים ההתרחבות הזאת מרגישה קצת כמו השמנת יתר אך חשוב לדעת שזה נורמאלי לגמרי ומהווה חלק בלתי נפרד מההתפתחות הנשית שלכן. כמובן ישנו גם את המחזור שמלווה בכאבי בטן ובמצבי רוח משתנים. בהתחלה המחזור ממש לא מגיע בזמן סדיר, הוא יכול להופיע פתאום ואחר כך להעלם לתקופה ממושכת אך עם הזמן גם הוא מתייצב.

על כל השינויים הנפשיים, הפיזיולוגיים והמיניים, חשוב להיוועץ עם מישהו שיכול לסייע לכן לעבור את הגיל הזה בנעימות יתר. המומלץ ביותר הוא לדבר עם אמכן על כך או עם אחות בוגרת. תוכלו לאזור אומץ ולספר לה בשיחה אישית או לכתוב לה מכתב ולהסביר מה עובר עליכן. אל תשכחו שגם היא כנערה הייתה במצב דומה ותוכל לתמוך ולסייע לכן מניסיונה האישי.

במקביל תוכלי גם להתייעץ איתנו בקו הסיוע “נפשך” וללמוד יחד כיצד ניתן להפוך את הגיל הזה לחוויה חיובית ומצמיחה.

 

בחירת בן זוג

בחירת בן זוג- איך מחליטים?

בחירת בן זוג זו משימה לא קלה, משימה לכל החיים. בחירת בן זוג זו משימה לא קלה, משימה לכל החיים.בחירת בן זוג זו משימה לא קלה, משימה לכל החיים.בחירת בן זוג זו משימה לא קלה, משימה לכל החיים.

קראי עוד.

אני מאוהבת בחברה שלי …

אינני יכולה בלעדיה. היא חשובה לי. אנו יחד כל הזמן. האם זו לסביות, תלותיות, או חברות טובה?

זו הייתה הפעם הראשונה שלי בחיים, לאחר שנים רבות, שהרגשתי פתוחה, אהובה ומקובלת. לא הייתי צריכה עוד לעשות הצגות או להסתיר את עצמי ויכולתי להיות מי שאני.

קראי עוד.