תקיפה מינית מה היא ?

כל מגע מיני ותשומת לב מינית, המושגים בכוח, איומים, שוחד, מניפולציות, לחץ, מרמה או אטימות, מהווים תקיפה מינית. הדבר כולל אונס וניסיון לאונס, הטרדת ילדים, גילוי עריות והטרדה מינית.

 

תקיפה מינית היא פשע של אלימות, שליטה, כעס וכוח,אשר לא מתרחש כתוצאה מדחף מיני. התוקף משתמש באלימות מינית כנשק של שליטה והשפלה, כאמצעי שכל מטרתו היא לפגוע .עצת נפש

 

 

תוקף זה יכול להיות כל אחד – אדם זר, מכר, חבר או קרוב משפחה. כמו כן, כל אחת יכולה להיפגע, מכיוון שהנפגעת נבחרת בשל רמת פגיעותה, ולא בגלל משיכה מינית, הופעתה החיצונית או אופן התנהגותה.

מסיבה זו, תקיפה מינית מכל סוג שהוא, לעולם איננה באשמתה של הנפגעת. אין אף אישה ש”מזמינה את זה” או ש”מגיע לה” והיא “ראויה” להיות נפגעת תקיפה מינית.

חשוב גם לזכור כי תקיפה מינית היא פשע אלים, שאיננו מצטמצם לשעת הפגיעה בלבד, אלא השלכותיו ההרסניות תורגשנה גם לאחר מכן אצל נפגעות התקיפה ואף אצל הקרובים אליהן והאוהבים אותן.

לאחר התקיפה המינית יכולות להיווצר תופעות לווי שונות. התקיפה יכולה לשפיעה על יכולתה של אישה לדעת מה היא רוצה ומהן העדפותיה המיניות. פעמים מצאנו שלאחר זמן חל שינוי בהעדפות המיניות כגון: משיכה לגברים מבוגרים או עיסוק מופרז בין ומין מזדמן עם גברים.

בפעמים אחרות יכולה להיווצר אף בלבול בזהות המינית ובהעדפות המינית, לפעמים הנפגעת נוטה להאשים את עצמה ולגבש עם עצמה עמדה חדשה ביחס לגברים בכך שהיא איננה מעוניינת יותר להיות בקרבתן ולנהל עימם במערכת יחסים אינטימית שמתפתח לפעמים  עד כדי סלידה טוטאלית מהמין הגברי. לפעמים מצינו שכתוצאה מכך היא מפתח משיכה לסבית הומוסקסואלית כנגד בנות מינה שאצלן היא מוצאת הכלה, רגישות, עדינות וקבלה.  יש נשים שמספרות כי הן מרגישות כי בשבילן להיות במערכת יחסים אינטימית עם גברים היא בעצם חזרה נוספת על ההתעללות והתקיפה המינית שעברו.