במידה והנך אישה נשואה וגילית אחרי החתונה שלבעלך יש נטיות מיניות הומוסקסואליות ושהוא עדיין לא עבר טיפול יסודי להתמודדות נכונה מול נטיותיו, ביכולתך לסייע  לו רבות בטיפול בנטיות מיניות.

יתכן ובעברו הוא שיקר לך אודות זהותו המינית, יתכן שבעלך נהל קשרים עם גברים אחרים, או שיש לו מנהג  סודי להסתכל בפורנוגרפיה. בדרך כלל במקרים אלה בעלך  ירגיש שכל היסודות והכללים שבנישואין שלכם השתבשו. יתכן שהוא  לא מרגיש שלנישואין שלכם אין תקווה או שמא הוא מרגיש שהוא כל כך מבולבל עד שאינו יודע אם הוא בכלל רוצה שנישואין האלה יצליחו. חשוב שתדעי שהכאב של בעלך עמוק ואף נסחב כבר שנים.

“חלק מאיתנו היינו נישואין ולעיתים סיכנו את הנישואין שלנו. רק משגילינו שקיים דרך להתמודדות אחרת עם נטיותינו ההפוכות ההומוסקסואליות, הצלחנו להציל את מערכת הנישואין שלנו והיום הם טובים יותר מאי פעם”.

זה לא אשמתך, זה לא בגללך ! ! !

“נשים רבות חושבות ש-לו רק הן היו יפות יותר, או רזות יותר, או בלונדיניות, או חטובות, או כל דבר אחר, הנטייה ההומוסקסואלית שלנו תעלם. בפועל הנטייה והזהות המינית ההפוכה אינה קשורה אליהן. הן יכולות להיות הכי מדהימות ככל שיהיו אך הקושי שלנו סביב הזהות המינית והזהות העצמית שלנו תישאר. היא איננה בגללן, היא היתה קיימת אצלנו עוד הרבה לפני שבכלל פגשנו את נשותינו”.

אין זו אשמתך שבעלך חש כך, אל תאשימי את עצמך. דעי שרגשות אלו שאותן הוא חש, לרוב מלווים אותו כבר במשך שנים עוד הרבה לפני שהוא פגש בך.

בעלים עם אוריינטציה הומוסקסואלית שרוצים לברר את זהותן המינית ורוצים להציל את הבית שלהם ואת הנישואין שלהם, עליהם להתמודד ולעמוד מול הבעיות שלהם בזהות העצמית שלהם ובפחדים שיש להם ביחס לזהות הטרוסקסואלית שלהם.

במקום להשקיע את כוחותייך בלהאשים את עצמך, התקשרי אלינו לקו הסיוע שלנו “נפשך”. נשמח לבחון איתך יחד דרכים שתוכלי לסייע לו יחד להתמודד עם טיפול בנטיות מיניות. במקביל נסי להבין אותו. עזרי לו לאסוף את הכוחות הנדרשים ועודדי אותו לפנות לגורמים המקצועיים העוסקים בנושא טיפול בנטיות מיניות, ביניהם מרכז הסיוע “עצת נפש”. נסו יחד לבחון דרכים להתחלת תהליך מעמיק ואחראי לבירור זהותו המינית.