ישנן לא מעט בנות שבגילאי העשרה חשות שהן מפתחות רגשות מיוחדים כלפי חברתם לשכבה. רגשות משיכה מינית לבנותשהם שונים מרגשות הקיימים אצלן כלפי חברות אחרות. הם מרגישים שהם מאוהבות בחברות שלהן ממש כמו שבת מאוהבת בבן. לפעמים התאהבות זו מורגשת עד כדי משיכה או התעוררות מינית. הן תספרנה שכשהן מסתכלות על החברה שלהן הן אפילו מרגישות תחושה של פרפרים בבטן.

תחושות אלה יוצרות בלבול לא קטן. הן מעוררות שאלות אישיות לא פשוטות והן עלולות לערער את הזהות העצמית והמינית. שאלות אלה מעוררות תהיות ומחשבות על כך שאולי יש כאן נטיות לסביות או נטיות ביסקסואליות שתופסות מקום חדש על פני מחשבות ההטרוסקסואליות שקדמו להן.

נערות רבות מספרות שעד לתקופה מסוימת הן חשו משיכה רגילה לבנים והכול התנהל כרגיל. אולם לפתע משהו השתנה בתחושה שלהן והן התחילו לפתח רגשות כלפי חברות הקרובות. לפתע הם התחילו להרגיש שבנות מושכות את תשומת ליבן והמחשבות הרגילות על בנים הולכות ודועכות…

רגשות אלה מתעוררים אצל בנות רבות משום שגיל ההתבגרות הוא הזמן שבו מתחילה להתגבש הזהות המינית שלנו. כל זמן שהזהות לא התגבשה לגמרי הנערה מועדת לסערות פנימיות ולטלטלות נפשיות. על כן, אין להסיק מסקנות פזיזות מתחושה של משיכה רגשית ומינית שמתעוררת לעיתים לחברה קרובה. אין זה אומר דבר על הזהות המינית העצמית ואין להכריע מכאן שישנה משיכה לסבית ונטייה הפוכה. ישנן בנות רבות שבגיל ההתבגרות הרגישו רגשות כאלה כלפי חברותיהן ומאוחר יותר המחשבות על בנים חזרו ושבו להרגלן.

על כן חשוב מאוד שלא להתקבע בגיל העשרה על מצב זהותי כזה או אחר. אין למהר ולקבוע מי את ומה את מבחינה מינית וזהותית. יש לתת לזמן לעשות את שלו. לברר וללמוד על נטייה מינית. ללמוד על תלות רגשית ועל כך שזה שאת מרגישה מאוהבת בחברתך אינו בהכרח מעיד על כך שזאת התאהבות כמו משיכה מינית של בת לבן. גם אם אתן חברות ממש טובות וקרובות, אין זה אומר בהכרח שמה שאת רוצה זה לקיים איתה קשר מיני זוגי.

את מוזמנת לפנות אלינו לקו הסיוע “נפשך” המתמחה בתחומים אלה של זהות מיניות והתמכרות, ולברר יחד איתנו את הרגשות האלה שאת חשה עם עצמך. יחדיו נוכל לעמוד עליהן ולבררן לעומק.